Нуждата ни от прощение
Исус беше наказан, за да можем ние да бъдем простени. Какво прави думата прощение толкова специална и красива? Добре, нека разгледаме какво произтича от прощението: примирение, мир, хармония, разбиране, общение. Нека да видим и някои от последствията, които идват от нашата неспособност да простим и да бъдем простени: огорчение, кавга, липса на хармония, омраза, война. Понякога изглежда, че човешката раса е в опасност да бъде потопена от тези зли, негативни сили. Ние можем да избегнем тази ужасна съдба само ако се научим и прилагаме принципите на прощение.
Нека да помним, че в Библията се представят две посоки на прощение. Те се изобразяват много добре от символа на нашата християнска вяра – кръста, който има две греди – една вертикална и една хоризонтална. Тези греди представляват двете посоки на прощение: вертикалната греда представя прощението, което имаме нужда да получим от Бога; хоризонталната греда - прощението, което имаме нужда да получим от другите, както и това, което ние даваме. Благодатта за този вид прощение идва само чрез кръста. Прошката, от която се нуждаем и можем да приемем от Бога се представя най-добре в Псалм 32:1,2 , където Давид казва: "Блажен оня, чието престъпление е простено, чийто грях е покрит. Блажен оня човек, комуто Господ не вменява беззаконие и в чийто дух няма измама.“ И отново, Библията не говори за човек, който няма нужда от прощение. Тя ясно свидетелства, че всички ние имаме нужда от прощение от Бога. Няма изключения.
В Псалмите се казва, че няма човек, който да не върши грях. Например, Псалм 14:1-3; 53:1-3. Ние всички сме съгрешили и затова, всички ние имаме нужда от прощение.
Отклик на вяра: Благодаря Ти, Исусе, че умря на кръста за мен. Аз признавам нуждата си от прощение и заявявам, че Исус беше наказан, за да мога аз да бъда простен. Амин.
Дерек Принс
Благословение!
Пламен Шопов, http://bojieto-slovo.blogspot.com/
вторник, 7 февруари 2012 г.
Абонамент за:
Коментари за публикацията (Atom)
Няма коментари:
Публикуване на коментар